Piotr Gwoździewicz - Galeria Malarstwa Strona Główna Blog O mnie Galeria Kontakt
O mnie

Witam serdecznie w mojej galerii!

Nazywam się Piotr Gwoździewicz, urodziłem się w 1965r., w Inwałdzie, malowniczej wiosce na południu Polski, gdzie nadal mieszkam i tworzę.
Malarstwem sztalugowym zajmuję się od przeszło 30 lat.
Moją ulubioną techniką jest olej na płótnie, a głównym tematem mojej twórczości jest pejzaż. W moich pracach staram się przekazać urzekające piękno polskich krajobrazów. Lubię malować także sceny rodzajowe. Ukazuję w nich, pragnąc ocalić od zapomnienia, różnego rodzaju czynności, obrzędy oraz elementy architektury dawnej polskiej wsi. Częstym motywem moich prac są konie. Maluję także obrazy marynistyczne, a także kompozycje kwiatowe. Zauroczony naturą, swoje malarstwo przedstawiam w sposób realistyczny, dbając przy tym o szczegóły i prawdziwość przedstawianego obrazu. Jednak od czasu do czasu, uwalniając swoją wyobraźnię, tworzę prace fantastyczne, których tematem przewodnim jest upływający czas. Fascynuje mnie światło, dlatego też często w swojej twórczości sięgam po takie tematy jak: świt, poranek, wieczór czy noc.
Uczestniczyłem w wielu wystawach zbiorowych oraz byłem autorem wystaw indywidualnych. W wolnych chwilach piszę również wiersze. Moje obrazy znajdują się w wielu prywatnych kolekcjach w kraju i za granicą m.in. w Austrii, w Niemczech, Szwecji, we Włoszech, Francji, w USA i Australii.Strona Główna | Blog | O mnie | Galeria | Kontakt

Projekt i wykonanie: Inflayo
Copyright by Piotr Gwoździewicz, Wszelkie prawa zastrzeżone!